O nas

Autorami wystawy są uczniowie drugiej klasy Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy w  zawodzie technik informatyk :

Katarzyna Przygońska – ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy. Realizowała projekt „Mity jako źródło fascynacji i inspiracji”. Interesuje się tańcem, dlatego jest członkiem zespołu „Amulet 2”. Wraz z zespołem zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Taneczne Miraże”, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Solo Duet” oraz I miejsce w XI Europejskich Dniach Tańca w Malborku.

Katarzyna Łabuńska – ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Żołędowie. Realizowała projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Chełmno 2016 . Zajęła III miejsce w XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej oraz III miejsce w VI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”. Śpiewała w zespole „Rogatywka”. Interesuje się muzyką i grą na instrumentach. Aktywnie uczestniczy w pracy szkolnej telewizji AipiTv.

Eliza Jankowska – ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Somoninie. Realizowała projekt „Grafika komputerowa w  życiu codziennym”. Zajęła III miejsce w konkursie malarskim”Bądźcie świadkami miłosierdzia” w 2016 roku. Aktywnie działała w szkolnym wolontariacie. Była posłem na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Ewy Warmowskiej - „Wiersze pędzlem malowane”. Zajęła I miejsce w powiatowym konkursie fizycznym w Kowalewie Pomorskim oraz I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Oblicza globalizacji”. Obecnie jest członkiem Szkolnej Orkiestry Dętej, gra na saksofonie altowym. Należy do Klubu Brydża Sportowego. Aktywnie uczestniczy w innych zajęciach dodatkowych. Samodzielnie uczy się tworzenia stron internetowych z zastosowaniem java script oraz języka programowania C ++. Interesuje się informatyką i kryptologią, dlatego w przyszłości pragnie studiować kryptologię wojskową na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Agata Gierlicka – ukończyła z wyróżnieniem Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Realizowała projekt „Walory kulturowe Gminy Dąbrowa Chełmińska”. Służyła pomocą w tworzeniu filmu pt. „Happy Birthday” nagrodzonego wyróżnieniem w 7 edycji konkursu filmowego „Sztuka wyboru” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy i Fundację Tumult w Toruniu. Interesuje się literaturą i psychologią.

Edyta Kęcik – w gimnazjum realizowała unijny projekt „ Multimedialna Szkoła”. Brała udział w konkursie „DaF- Kenner kochen!” organizowanym przez PWN we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko- Niemieckiej oraz Goethe Institut. Interesuje się wieloma dziedzinami sztuki – malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, grafiką cyfrową, filmem, animacją, fotografią, literaturą, projektowaniem postaci, astronomią i fizyką teoretyczną.

Michał Kalinowski – w gimnazjum realizował projekt o pomnikach historii w Bydgoszczy. Wielokrotnie brał udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. Interesuje się informatyką, nowymi technologiami, grami komputerowymi, efektami stosowanymi przez ich twórców, filmem.

Paweł Kalka – interesuje się muzyką, od siódmego roku życia zdobywał umiejętności grania najpierw na saksofonie, potem na trąbce. Był członkiem Orkiestry OSP Kcynia oraz Szkolnej Orkiestry Dętej ZSE. Z pasją oddaje się tworzeniu utworów muzycznych, głównie muzyki elektronicznej i tzw. soundtrack'ów. Zajmuje się również grafiką 3d i projektowaniem gier komputerowych, w tym podstawami programowania.