O nas

Autorami wystawy są wybitnie uzdolnieni i niezwykle ambitni uczniowie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu w składzie:


Karolina Barylak: uczennica II klasy o kierunku architektonicznym. Interesuje się sportem, w którym osiąga bardzo dobre wyniki o czym świadczą m. in zdobycie tytułu mistrzyni Polski w karate, I miejsce w Pucharze Polski w karate; wicemistrzyni Europy w karate, V miejsce na Mistrzostwach Świata w Tokio. Poandto interesuje się postprodukcją filmów, a także grafiką komputerą. Zajęła drugie miejsce w konkursie na "Logo Bazy Wiedzy OZE".

Norbert Brzyski: uczeń II klasy o kierunku architektonicznym. Zamiłowanie do historii doprowadziło go do 2 etapu Olimpiady historycznej, jest również wielokrotnym laureatem konkursu „Archimedes”, brał udział w  Przeglądzie Wojewódzkim wraz z grupą teatralną „Maskara”, zorganizował konkurs plastyczny oraz był uczestnikiem projektu „Przywracanie pamięci pokoleń” oraz współorganizatorem inscenizacji „Dziadów” cz. II, jest również członkiem szkolnego zespołu muzycznego.

Małgorzata Galińska: uczennica II klasy o kierunku matematyczno-informatycznym. Brała udział w części pisemnej zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, jak również w części ustnej zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, zajęła II miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego dla klas pierwszych, jest członkiem szkolnego zespołu muzycznego, jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jarosławiu w klasie wiolonczeli, gra na fortepianie i ukulele.

Oliwia Gładysz: uczennica III klasy o kierunku architektonicznym. Brała udział i kwalifikowała do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50" (2017) i Top25 (2018), zajęła II miejsce w Wojewódzkich Zawodach w Aerobiku, jest współautorką szkolnego muralu „Epoki literackie w symbolach”, zdobyła wyróżnienie w VIII edycji prestiżowego konkursu Hiperrealistycznego – Detal 2018 oraz była wieloletnią tancerką w Jarosławskim Ognisku Baletowym.

Hubert Łaniosz: uczeń III klasy o kierunku architektonicznym. Brał udział w konkursach literackich w kategorii twórczość własna oraz zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50" (2017) i Top25 (2018), zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo – Planeta PLUS, był uczestnikiem projektu „Przywracanie pamięci pokoleń”.

Julia Łuc: uczennica III klasy o kierunku architektonicznym. Interesuje się głównie wokalem teatralnym oraz wspólną pracą w chórze, co zaskutkowało udziałem w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Baden-Baden jako jedyna grupa z Polski oraz udziałem na 10-leciu ośrodka w Gersheim. Drugim zainteresowaniem jest praca twórcza nad różnego rodzaju tekstami własnymi,  zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50” i Top25, była uczestniczką projektu „Przywracanie pamięci pokoleń”.

Natalia Kamińska: uczennica I klasy o kierunku biotechnologicznym. Jej pasją jest fotografia i sport, zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, IV miejsce w sztafecie – zawody pływackie na szczeblu wojewódzkim oraz III miejsce w indywidualnych zawodach pływackich, I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich.

Kajetan Kosior: uczeń II klasy o kierunku architektonicznym. Interesuje się głównie językiem angielskim i grą w tenisa. Był uczestnikiem konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, brał udział w szkolnym konkursie o Henryku Sienkiewiczu, jest wielokrotnym laureat konkursów gry na trąbce, brał udział w Przeglądzie Wojewódzkim wraz z grupą teatralną „Maskara” oraz w konkursie „Archimedes”, był uczestnikiem projektu „Przywracanie pamięci pokoleń” oraz współorganizatorem inscenizacji „Dziadów” cz. II, jest również członkiem szkolnego zespołu muzycznego.

Wiktor Pasternak: uczeń III klasy o kierunku architektonicznym. Wystawa jego rysunków architektonicznych pojawiła się w galerii w Lublinie oraz w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, brał udział i zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50” (2017) i Top25 (2018), był uczestnikiem projektu „Przywracanie pamięci pokoleń”.

Aleksandra Rajzer: uczennica klasy II o kierunku architektonicznym. Zdobyła wyróżnienie i III miejsce w konkursie plastycznym „Magia kolorów”, III miejsce w konkursie plastycznym „Stan wojenny” oraz wyróżnienie w XII Konkursie Recytatorskim im. Adama Mickiewicza, brała czynny udział w szkolnym wolontariacie oraz w wolontariacie w Domu Dziecka w Radymnie, jest współtwórcą grupy teatralnej oraz twórcą oprawy muzycznej w szkolnych przedstawieniach „architekci.pl”.

Kinga Wańkowicz: uczennica II klasy o kierunku matematyczno-informatycznym. Zajęła dwukrotnie II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,,Laur Impresji” oraz dwukrotnie II miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego, dodatkowo zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,,Śladem Wielkich Polaków’’ oraz wyróżnienie w XII edycji Konkursu Mickiewiczowskiego, jest członkiem szkolnego zespołu muzycznego oraz jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarosławiu w klasie fletu, gra na fortepianie i gitarze.

Weronika Wojciechowska: uczennica I klasy o kierunku biotechnologicznym. Jej pasją jest muzyka, zdobyła II miejsce w Drugim Spotkaniu Młodych Gitarzystów oraz III miejsce w konkursie muzycznym, brała również udział w koncercie muzycznym promującym szkołę muzyczną w Pruchniku.

 

Opiekun: p. Marzena Martynowicz - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Drugi rok z rzędu jest opiekunem grupy tworzącej wystawę. W dużym stopniu dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pomysłowości wystawy tworzone przez jej podopiecznych mają swój unikatowy kształt. Zawsze wyrozumiała i chętna do podejmowania nowych inicjatyw. Otwarta na kreatywność swoich uczniów. Swoim spokojnym i cierpliwym podejściem potrafi w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w młodych ludziach.